Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

SODENTProszek Sodent otrzymał nagrodę Grand Prix Krakdentu. Jest to proszek, z którego sporządza się roztwór do płukania jamy ustnej. Polecany jest pacjentom po przebytuch operacjach w rejonie jamy ustnej oraz pacjentom podczas terapii przeciwnowotworowej i po chemioterapi. Oczywiście jego zastosowanie jest znacznie bogatsze.

SODENT po sporządzeniu roztworu przeznaczony jest do płukania jamy ustnej. Polecany w przypadkach: stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej pojawiających się często np. podczas terapii przeciwnowotworowej, po chemioterapii, podczas leczenia białaczek i u osób z wirusem HIV, a także u pacjentów z kserostomią (suchość w jamie ustnej), zapobiegania i leczenia kandydozy jamy ustnej, także po operacjach w jamie ustnej, wystąpienia mukositis (uszkodzenie bariery śluzówkowej jamy ustnej).

Opis działania

Sodu wodorowęglan ogranicza powstawanie próchnicy poprzez zmniejszenie rozpuszczalności szkliwa i zwiększenie remineralizacji szkliwa. Zwiększając pH śliny tworzy środowisko wrogie dla powstawania mikroorganizmów. Sodu wodorowęglan neutralizuje kwasy powodujące osłabianie zębów, pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność jamy ustnej i zmniejszyć liczbę chorobotwórczej flory. Przynosi ulgę w stanach zapalnych śluzówki i podnosi poczucie komfortu.

Sposób postępowania z wyrobem

Wyrób przed użyciem wymaga przygotowania przez użytkownika roztworu. W tym celu do butelki,
w której znajduje się wyrób w postaci proszku, należy wlać ok. 100 ml świeżej wody, raz zagotowanej
i ostudzonej do temperatury pokojowej (wodę można odmierzyć za pomocą dołączonego dozownika). Wodę studzić pod przykryciem, w nie nasłonecznionym miejscu. Po dodaniu wody zakręcić butelkę następnie wstrząsać przez około 1 minutę celem rozpuszczenia proszku. Tak przygotowany płyn może być przechowywany przez 1 miesiąc w temperaturze poniżej 25oC (do tego czasu płyn powinien być w całości wykorzystany).


Płukanie

Za pomocą dołączonego dozownika wlać 5 ml płynu do pół szklanki wody lub 10 ml płynu na szklankę wody. Następnie kilkakrotnie płukać jamę ustną przez około 1 minutę. Czynność powtarzać kilka razy dziennie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA