Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal lekarzy dentystówNowy materiał - Variolink Esthetic jest światło- i dualnie wiążącym cementem kompozytowym, przeznaczonym do ostatecznego cementowania ceramicznych i kompozytowych uzupełnień protetycznych stałych. Materiał reprezentuje nową generację - estetycznych cementów kompozytowych - Variolink Esthetic. 

 


Ten nowy cement kompozytowy charakteryzuje się połączeniem wyjątkowej estetyki i łatwego sposobu stosowania, który jest przyjazny dla użytkownika. Pozwala precyzyjnie odtworzyć
i dopasować ostateczny efekt kolorystyczny uzupełnienia protetycznego do naturalnych zębów sąsiednich. Opracowano bowiem system doboru koloru, tzw. "Effect shade system", który obejmuje pięć różnych kolorów materiału, umożliwiający zarówno rozjaśnienie jak i przyciemnienie uzupełnienia protetycznego. Występuje również możliwość cementowania uzupełnień przy użyciu koloru neutralnego - bez wpływu na odcień. Dodatkowo, wysoce reaktywny, opatentowany fotoinicjator światła Ivocerin stanowi gwarancję stabilności kolorystycznej materiału.

Innowacyjne połączenie fotoinicjatora polimeryzacji Ivocerin wraz z filtrem wrażliwości na światło, pozwala łatwo usunąć nadmiar materiału po wstępnej polimeryzacji. Ivocerin zapewnia jednocześnie szybkie i niezawodne utwardzenie materiału, w końcowym procesie polimeryzacji, przy zastosowaniu światła. Regulator lepkości zawarty w Variolink Esthetic, decyduje jednocześnie o płynności
i stabilności tego materiału. Dzięki tym właściwościom, nadmiary cementu płynnie wypływają ze szczeliny połączenia uzupełnienia z tkankami zęba, ale materiał pozostaje w tym miejscu stabilny.
W ten sposób nadmiary Variolink Esthetic można łatwo usunąć. Materiał jest łatwy w aplikacji, bezpośrednio ze strzykawki.

W odniesieniu do efektów klinicznych, które są możliwe do osiągnięcia - Variolink Esthetic
w połączeniu z
system łączącym Adhese Universal i Monobond Plus, zapewnia doskonałą jakość
i trwałość cementowanych uzupełnień protetycznych. Ponadto kompozyt może być również stosowany w połączeniu ze sprawdzonymi systemami łączącymi takimi jak Syntac i ExciTE.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA