Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak wpłynie na polski rynek medyczny podwyżka VAT na wyroby medyczne, której domaga się Komisja Europejska? O wniosku UE dotyczącym dostosowania obniżonych stawek VAT stosowanych w Polsce pisaliśmy tydzień temu.

 

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED wyraziła swój niepokój w związku z planem wprowadzenia na polski rynek stawek VAT obowiązujących w prawie unijnym. Za przykład podają rynek czeski, gdzie po podwyższeniu stawek VAT na wyroby medyczne zapanował chaos.

Na większość wyrobów medycznych, na które jak dotąd była stosowana zniżka 8 proc. VAT teraz ma być zastosowany VAT o wartości 15 procent! Zdaniem POLMED-u to wpłynie negatywnie na sytuację przede wszystkim placówek i pacjentów, a szczególnie źle na i tak już trudną w Polsce sytuację szpitali. Obciążone mogą zostać również podmioty, które zawarły kilkuletnie umowy inwestycyjne z obniżoną stawką podatku VAT. Również ceny produktów objęte refundacją (nie zmienione przez NFZ od 10 lat) będą musiały ulec podwyższeniu.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA