Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówHenry Schein - największa na świecie firma zajmująca się sprzedażą materiałów i urządzeń stomatologicznych, notowana na nowojorskiej giełdzie (Nasdaq: HSIC) będzie obecna w Polsce. Amerykanie przejęli 80 proc. udziałów w firmie Marrodent.


Porozumienie zakłada uzyskanie 80% udziałów w firmie Marrodent. Reszta udziałów (20%) pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli Romana Stekla i Marka Stekla. Na stanowisku Prezesa Zarządu zostaje dotychczasowy CEO Artur Podolski. W zarządzie firmy Marrodent pozostanie również Paweł Orczyk.

O tej transakcji mówiono już od kilku lat. Gdy pod koniec 2013 roku fiński Plandent Division zakupił 51 proc. akcji firmy Kol-Dental, spekulacje o tym, że Henry Schein pojawi się w Polsce były bardzo głośnie. Od samego początku amerykańską firmę wiązano z Marrodentem. Amerykanie w Polsce pojawili się już w 2014 roku. Jednak, dotyczyło to tylko rynku weterynaryjnego.

Jak zmieni się polski rynek zakupów stomatologicznych? Nie należy się spodziewać dużych zmian w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, ale dzięki amerykańskiemu inwestorowi na pewno zwiększy się konkurencja pomiędzy Marrodentem i Kol-Dentalem, dwoma największymi firmami dystrybucyjnymi w Polsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się sfinalizować tę transakcję – mówi Stanley M. Bergman, przewodniczący Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Henry Schein. – Polska to ciekawy rynek, widzimy możliwość rozszerzenia naszej działalności. W Polsce jest około 26 tys. praktykujących stomatologów i 20 tys. gabinetów stomatologicznych.
Również dotychczasowi właściciele Marrodentu są zadowoleni z transakcji. - Henry Schein jest niewątpliwym liderem w naszej branży, firmą będącą cenionym źródłem innowacyjnych rozwiązań w całym spectrum produktów, usług i technologii, które oferujemy - mówi Roman Stekla.
- Popyt na usługi stomatologiczne w Polsce gwałtownie rośnie – nasze partnerstwo z Henry Schein pozwoli nam połączyć siły ze światowym gigantem i wspólnie dbać o to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie z korzyścią dla lekarzy - dodaje Marek Stekla.

Marrodent to jeden z największych w Polsce dystrybutorów światowych marek stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych - wielu na zasadach wyłączności. Firma obecnie zatrudnia 170 osób, roczny przychód ze sprzedaży za 2015 wyniósł 123 mln zł.

Zanim dojdzie do oficjalnego zatwierdzenia transakcji, musi ją zaakceptować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jeśli UOKIK zgodzi się na transakcję, Henry Schein będzie obecny w 27 krajach świata, z łączną sprzedażą na poziomie ponad 5 mld dolarów.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA