Dzieci w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówRzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, opublikował raport dotyczący sytuacji szkolnych gabinetów stomatologicznych. Czytamy w nim o powstawaniu zadłużenia placówek i zagrożeniu ich zamykaniem oraz możliwości pozbawienia dzieci dostępu do świadczeń stomatologicznych.

Szkolne gabinety stomatologiczne utraciły płynność finansową. Wiele z nich powstało dzięki zaangażowaniu dentystów, którzy niejednokrotnie wyłożyli oszczędności, aby kupić wyposażenie i sprzęt w ramach swej działalności gospodarczej. Obecnie zostali pozbawieni środków do życia - to fragment raportu opublikowanego przez RPO. Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał te informacje do Ministra Zdrowia z prośbą o pilną interwencję. Dzieci nie mogą być pozbawione dostępu do świadczeń stomatologicznych, a tym samym do profilaktyki zdrowotnej – alarmuje RPO.
Z kolei lekarze dentyści podnoszą, że zależy im na powrocie do leczenia oraz zachowania potencjału, niemniej w obecnej sytuacji jest to utrudnione, a wręcz niemożliwe. Adam Bodnar zwrócił się do Ministra Zdrowia o ustosunkowanie się do problemu.