Dzieci w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Radomiu, tuż przed świętami, oficjalnie odebrano szesnaście dentobusów, zamówionych przez Ministerstwo Zdrowia. Odbioru dokonał szef resortu, Konstanty Radziwiłł wraz ze swoim zastępcą Józefem Szczurkiem.

 

W nowych pojazdach znajdują się całkowicie wyposażone gabinety stomatologiczne, w każdym z nich jest zainstalowany aparat RTG. Dentobusy zostaną przekazane wojewodom. Następnie urzędy wojewódzkie przekażą pojazdy lekarzom, którzy będą w nich leczyć zęby dzieciom, w najmniejszych miejscowościach i szkołach, gdzie nie ma szkolnego dentysty. Za leczenie zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Konstanty Radziwiłł podczas odbioru pojazdów powiedział, że to początek walki z próchnicą u dzieci w najmniejszych miejscowościach i szkołach. Szesnaście dentobusów wyprodukowała radomska firma Zeszuta.
- Ponad 90% polskich dzieci zmaga się z próchnicą i to jest alarm do kompleksowego działania. W tym roku podjęliśmy kilka decyzji, które rozpoczęły walkę z tą epidemią. Po pierwsze zwiększyliśmy środki na stomatologię dziecięcą, a w prowadzonych konkursach premiowaliśmy te gabinety, które zostały umiejscowione w szkole. Teraz przekazujemy do użytkowania dentobusy – powiedział Minister Zdrowia.
- Zakup dentobusów to dopiero początek naszych działań nakierowanych na poprawę stanu zdrowia dzieci. W ich ramach udało nam się w tym roku wyposażyć ponad 10 tysięcy szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej za kilkadziesiąt milionów złotych. Chcemy, żeby w przyszłym roku została przyjęta ustawa o medycynie szkolnej i żeby powstały nowe gabinety stomatologiczne w szkołach – dodał Konstanty Radziwiłł.

W dentobusach został zainstalowany sprzęt stomatologiczny głównie firmy Planmeca:

  • unit dentystyczny – Planmeca Compact I wersja Touch,
  • kompresor z pompą ssącą - ASPIR-COMP 24/10 GENESI M,
  • krzesełko dentystyczne Planmeca,
  • mieszalnik do amalgamatu i glasjonomerów Ultramat,
  • radiowizjografia cyfrowa Planmeca ProX.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA