Dokumentacja medyczna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wielkopolski Urząd Marszałkowski zakończył ostatni etap realizacji dużego projektu informatycznego związanego z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną pod nazwą Wielkopolskie e-Zdrowie. Pacjenci zyskają m.in. zdalny dostęp do swojej e-dokumentacji medycznej.

Jest to jedno z największych przedsięwzięć informatycznych o zasięgu regionalnym w kraju, umożliwia stworzenie regionalnej platformy z możliwością złożenia wniosku przez internetową platformę o udostępnienie elektronicznej dokumentacji medycznej dla pacjentów w Wielkopolsce. Jednym z kluczowych etapów projektu było rozbudowanie systemu HIS Eskulap w 30 szpitalach województwa wielkopolskiego.
System HIS Eskulap został rozbudowany w trzydziestu szpitalach województwa wielkopolskiego. Dostarczył równocześnie nowe rozwiązanie przeznaczone dla obszaru pracy lekarza - Pulpit Lekarski.
Z obserwacji wynika, że wielu lekarzy dostrzega korzyści wynikające ze stosowania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Wśród korzyści najczęściej wymienia się poprawę komunikacji z pacjentem, co w efekcie przekłada się na poprawę jakości i bezpieczeństwa leczenia.

__________________________________

Dowiedz się więcej. Dezynfekcja w czasach koronawirusa:

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA