Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

slok18 min13 wykładowców i ponad 250 uczestników - tak wyglądała dziewiąta edycja Łódzkich Spotkań Stomatologicznych. Impreza organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi jest najważniejszą w kalendarzu stomatologów w naszym regionie. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło najważniejszych gości: Pawła Czekalskiego, Prezesa ORL w Łodzi, prof. Jerzego Sokołowskiego, prodziekana dr rozwoju nauczania Oddziału stomatologicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Andrzeja Cisło, wiceprezesa NRL.

Konferecję otworzyła Małgorzata Lindorf, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, która od samego początku tworzy tą imprezę. Dr Lindorf podkreśliła rolę sponsorów i wieloletnich partnerow, dzięki którym konferencja została zorganizowana już po raz dziewiąty. Co roku przyciągając większą liczbę uczestników.

- Spotkania w Słoku stały się tradycją nie tylko dla stomatologow, ale także lekarzy, dla których stomatologia zawsze była zagadką - powiedział Paweł Czekalski, gratulując członkom Komisji Stomatologicznej organizacji imprezy i przede wszystkim frekwencji.

Jeden z wieczorów spotkań swoimi balladami uświetnił Tadeusz Woźniak, który wstapił z zoną Ireną oraz synami - Piotrem i Mateuszem. Oczywiście podczas koncertu nie zabrakło "Zegarmistrza Światła" odśpiewanego wspólnie przez artystów i 400 osobopwy chór dentystów.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło bowiem ponad 250 dentystów z całej Polski. Przyjazd do Słoka ma dla nich wartość edukacyjną oraz integracyjną bo impreza od początku ma podwójny charakter. Po wykładach i warsztatach, które zajmują cały dzień - wieczorem zaplanowane są integracyjne kolacje. Dla dentystów to bardzo ważne - ponieważ konferencje są dla nich jedną z niewielu okazji na rozmowę i zabawę we własnym środowisku. Większość dentystów pracuje bowiem we własnych lub niewielkich gabinetach dentystcznych, nie mając możliwości stworzenia silnej grupy zawodowej.

Tegoroczną imprezę - jak zawsze uświetniło wystąpienie Jacka Pypcia, członka Prezydeium ORL w Łodzi, byłego wiceprezesa ORL w Łodzi i szefa komisji stomatologicznej. Tym razem Jacek Pypeć wystąpił w stroju marszałka Józefa Piłsudskiego chcąc podkreślić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jacek Pypeć co roku występuje w innym przebraniu starając się nawiązywać do obecnej sytuacji politycznej i społecznej kraju. - Wszyscy wiemu co Jóżef Piłdusdskie zrobił dla Polski. Nie wszyscy wiemy jednak, że marszałek studiował medycynę - powiedział Pypeć.

Częścią konferencji była impreza targowa. Dziewiąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne trwały od 28 do 30 września. Konferencja tradycyjnie odbywała się w Hotelu Wodnik w Słoku k/Bełchatowa.

Galeria zdjęć oraz relacja na stronie:

http://panaceum.lodz.pl/dziewiate-lodzkie-spotkania-stomatologiczne-w-sl...

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA