Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

KUSP fot2 minLeczenie mleczaków, opieka nad kobietami w ciąży, wykrywanie zmian nowotworowych, mity związane z rehabilitacją stawu skroniowo-żuchwowego, szkoła okluzji czy współpraca lekarza z asystentką i higienistką, to tylko niektóre spośród dziesiątek tematów wykładów i warsztatów 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który odbędzie się w ramach CEDE 2018 (20-22 września) w Poznaniu.

 

Celem Rady Naukowej Kongresu, która przez ostanie miesiące pracowała pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak, prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, było stworzenie programu, który trafi w oczekiwania lekarzy stomatologów ogólnie praktykujących, największej grupy dentystów w Polsce. Kongres ma pozwolić na weryfikację wiedzy i umiejętności względem aktualnych światowych standardów, bez zapominania o podstawowych zagadnieniach.
- Program jest pragmatyczny, co w naszym przekonaniu jest jego największą zaletą. Kierujemy go do tych, którzy na co dzień podejmują wiele różnych wyzwań leczniczych i zmagają się z licznymi wątpliwościami. Stomatolog bez specjalizacji z powodzeniem może być wybitnym fachowcem, pod warunkiem, że jest na bieżąco z trendami i aktualnymi rekomendacjami. W Poznaniu będziemy podkreślać, że chcąc leczyć bezpiecznie i nowocześnie nie można zapominać m.in. o profilaktyce, opiece stomatologicznej nad kobietami w ciąży, leczeniu mleczaków, podstawowych badaniach przyzębia czy prawidłowej antybiotykoterapii - wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, członek Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Program kongresu

Program kongresu jest efektem pracy przedstawicieli najważniejszych towarzystw i organizacji stomatologicznych w Polsce, w ramach tzw. unii stomatologii polskiej. Taka współpraca ma zapewnić wysoką jakość merytoryczną wydarzenia. W Poznaniu nawet szkolenia firmowe, w tym roku otwarte dla wszystkich, muszą uzyskać akceptację Rady Naukowej Kongresu.
- Mamy duży szacunek dla czasu stomatologów, zdajemy sobie sprawę, że każdy dzień poza gabinetem to strata pieniędzy. Aby przemienić stratę w korzyść, potrzebny jest odpowiedni produkt. To właśnie jest ambicją organizatorów CEDE i Kongresu. Chcemy, aby przyjazd do Poznania opłacał się wszystkim: lekarzom, higienistkom, asystentkom oraz wystawcom, a gwarantem zadowolenia z uczestnictwa ma być wiedza. Ambicją prelegentów będzie przekazanie słuchaczom wzorcowych recept na leczenie, opartych na aktualnych, światowych wytycznych. Dla atrakcyjności przekazu zestawiamy różne punkty widzenia, o leczeniu mówimy w aspekcie dylematów, nie unikamy kontrowersyjnych tematów. Wszystko po to, aby uczestnik mógł zweryfikować procedury stosowane we własnym gabinecie i razie potrzeby je udoskonalić - dodaje prof. Marzena Dominiak.
2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej kontynuuje zapoczątkowaną w 2016 r. misję integracji nauki z biznesem, co bez wątpienia umożliwia bliskość wystawy produktów stomatologicznych CEDE. Szkolenia firmowe prowadzone będą w forach edukacyjnych, zlokalizowanych tuż obok stoisk wystawców. Nauka z biznesem będzie przenikać się także w ramach otwartej sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, podczas której zostaną zaprezentowane najlepsze prace habilitacyjne, doktorskie i studenckie ostatnich lat. To tutaj, pod okiem wymagającego jury, hartują się – być może – przyszli liderzy stomatologii.
- Sesja daje wspaniałe możliwości komercjalizacji dobrego pomysłu klinicznego. Mamy Partnerów, którzy czekają na młodych bezkompromisowych innowatorów - podkreśla prof. Tomasz Konopka, prelegent Kongresu, wiceprezydent PTS, pomysłodawca sesji.
Autorzy programu nie zapominają, że ważnymi członkami zespołu stomatologicznego są asystentki i higienistki. III Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”, który po raz pierwszy znalazł się w programie Kongresu, jest tego najlepszym dowodem.
- To ogromne wyróżnienie i motywacja do ciężkiej pracy. Zapraszam wszyst¬kich, którzy chcą być na bieżąco z aktualnymi trendami w leczeniu, asyście i higienie – mówi mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, pomysłodawczyni Zjazdu, członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Ruszyła już rejestracja

Rejestracja na 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej ruszyła 19 kwietnia. Do wyboru jest uczestnictwo jedno lub trzydniowe. Ze szczegółami programu można zapoznać się na www.cede.pl. Do rąk kilkunastu tysięcy lekarzy dentystów trafi także drukowany informator CEDE 2018. W maju do pobrania będzie bezpłatna aplikacja mobilna.
Wśród towarzystw i organizacji zaangażowanych w przygotowanie programu są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polskie Towarzystwo Endodontyczne, Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Be Active Dentist, Naczelna Izba Lekarska. W ramach Kongresu odbędą się także sesje Światowej Federacji Dentystycznej FDI oraz Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej ERO FDI. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 


Artykuł opublikowany w numerze 3/2018 magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Zobacz pełny spis treści. Zakup prenumeratę koleinych numerów Nowego Gabinetu Stomatologicznego - kliknij tutaj.