Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W kategorii „Sprzęt Stomatologiczny” GRAND PRIX CEDE 2008 otrzymała firma SELIGA MICROSCOPE za Mikroskop OPTILION PICO

Mikroskop Optilion PICO jest urządzeniem konstruowanym z myślą łatwej obsługi. Sprawdza się nawet w niedużych gabinetach, jego przemieszczanie nie sprawia żadnych problemów. Zablokowanie kół podstawy specjalnymi hamulcami sprawia, że urządzenie pozostaje stabilne. Bezproblemowa obsługa podstawowych elementów mikroskopu jest intuicyjna. Płynna regulacja natężenia światła, regulacja ostrości obrazu, zmiana powiększeń nie są trudne. Zastosowany w PICO system przegubów ramienia mikroskopu pozwala na optymalne ustawienie urządzenia względem pacjenta z prawej bądĽ lewej strony unitu.

Żeby ułatwić pracę lekarzowi mikroskop jest dodatkowo wyposażony w specjalne filtry, zapobiegające polimeryzacji kompozytów oraz poprawiające kontrast obrazu w mocno ukrwionych miejscach pola zabiegowego. Współosiowe z torem optycznym, halogenowe Ľródło światła mocno oświetla pole zabiegowe, ujawniając nawet drobne szczegóły.Mikroskop jest wyposażony w trzystopniową skalę powiększeń z maksymalnym powiększeniem, sięgającym 14x. Są to wystarczające parametry do zastosowania w większości przypadków i pozwalają na dobranie optymalnych powiększeń.Ogromną zaletą mikroskopu Optilion PICO jest modułowa konstrukcja urządzenia. Umożliwia ona kontrolowaną rozbudowę mikroskopu o dodatkowe akcesoria.

Mikroskop można wyposażyć w elementy spotykane w urządzeniach z najwyższej półki. Jednak w porównaniu z nimi koszty rozbudowy mikroskopu PICO są o kilkadziesiąt procent niższe.Jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia dodatkowego jest tor wizyjny. Zamontowany w mikroskopie Optilion PICO pozwala na obserwację pola zabiegowego np. na monitorze LCD, zamontowanym przy unicie. Moduł wideo mikroskopu podłączony do komputera pozwala na archiwizację poszczególnych przypadków, zastosowana stopklatka może uzupełnić elektroniczną dokumentację pacjenta. Tor wizyjny spełnia także praktyczną rolę w sytuacji wykonywania zabiegu na cztery ręce. Asysta ma możliwość podglądu pola zabiegowego on-line, co pomaga kontrolować odbywające się w nim procedury.Możliwość przekazywania przez mikroskop obrazu wideo z pola zabiegowego jest wykorzystywana na różnego rodzaju szkoleniach, sympozjach, konferencjach. W takich sytuacjach nawet duże, kilkusetosobowe audytorium ma możliwość obserwowania w jednym czasie niewielkiego obszaru operacyjnego. Nie sposób tutaj pominąć możliwości, jakie daje tor wizyjny w kontakcie z pacjentem. Omówienie chociażby planu leczenia, udokumentowanego zdjęciami spod mikroskopu, będzie obrazowało przypadek kliniczny i tłumaczyło potrzebę stosowania poszczególnych zabiegów.

Nowatorski system montażu toru wizyjnego w mikroskopie Optilion PICO umożliwił praktyczne i estetyczne umiejscowienie niezbędnego wyposażenia modułu wideo wewnątrz mikroskopu. Mikroskop można wyposażyć w maszt z monitorem LCD. W mikroskopie Optilion PICO jest możliwość instalacji nasadki okularowej o zmiennym kącie nachylania. Zakres 180 stopni pracy nasadki pozwala na bardzo dokładne dostosowanie mikroskopu do każdego przypadku. Elementem wpływającym na poprawę ergonomii pracy lekarza jest także nasadka uchylna.Od niedawna jest możliwość wyposażenia mikroskopu w dodatkowy oświetlacz ksenonowy X-light . To rozwiązanie pozwala lekarzowi pracować w środowisku zbliżonym do ideału. Dzięki zastosowaniu oświetlenia ksenonowego w mikroskopie Optilion PICO otrzymuje się temperaturę barwy światła zbliżoną do światła dziennego. Dzięki temu kontrastowość i odwzorowanie barw widzianego obrazu są bardzo dokładne, a natężenie światła jest wystarczające dla każdego typu zabiegu.Modułowa budowa mikroskopu Optilion PICO umożliwia dodatkowy montaż innych akcesoria, jak np.: tor wizyjny z aparatem fotograficznym czy też monookular asystorski.

Ważną cechą mikroskopu Optlion PICO jest możliwość zamiany sytemu montażu urządzenia już w trakcie jego eksploatacji, np. z jezdnej na ścienną. Daje to dużą swobodę i wygodą wyboru odpowiedniej opcji do warunków panujących w danym gabinecie stomatologicznym