Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Technodent oferuje unikatowy fotelik dla lekarza stomatologa, o nazwie Ghopec Junior. Jedną z zalet fotelika jest łamane siedzisko. Dzięki niemu unika się siedzenia na brzegu fotelika. Fotelik sam wymusza prawidłowe siedzenie.

Podczas pracy miednica pozostaje na tylnej poziomej części siedziska, część lędĽwiowa jest podpierana przez płynnie regulowane podparcie. Lekarz może regulować zarówno wysokość podparcia, jak i docisk. Regulowana przednia część siedziska pozwala na uzyskanie takiego kąta nachylenia siedziska, który zmniejsza siłę ucisku na uda. Regulacja siedziska zapewnia także prawidłowy kąt nachylenia tułowia względem ud. Kąt taki powinien być kątem możliwie jak najbardziej rozwartym. Wtedy zmniejszą się siły oddziałujące pomiędzy dyskami kręgosłupa i wyeliminowany zostaje ucisk na uda, który przy wielogodzinnej pracy jest bardzo uciążliwy.

W foteliku zaprezentowanym na zdjęciu uda są podparte, ale nie ma na nie ucisku. Jest to tzw. pozycja półstojąca. Fotelik ma szorstką tapicerkę, dzięki której unikamy ześlizgiwania się z fotelika, a bezszwowa tapicerka zapewnia łatwe dbanie o higienę i zadowoli Sanepid. (PR)

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA