Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Technodent oferuje unikatowy fotelik dla lekarza stomatologa, o nazwie Ghopec Junior. Jedną z zalet fotelika jest łamane siedzisko. Dzięki niemu unika się siedzenia na brzegu fotelika. Fotelik sam wymusza prawidłowe siedzenie.

Podczas pracy miednica pozostaje na tylnej poziomej części siedziska, część lędĽwiowa jest podpierana przez płynnie regulowane podparcie. Lekarz może regulować zarówno wysokość podparcia, jak i docisk. Regulowana przednia część siedziska pozwala na uzyskanie takiego kąta nachylenia siedziska, który zmniejsza siłę ucisku na uda. Regulacja siedziska zapewnia także prawidłowy kąt nachylenia tułowia względem ud. Kąt taki powinien być kątem możliwie jak najbardziej rozwartym. Wtedy zmniejszą się siły oddziałujące pomiędzy dyskami kręgosłupa i wyeliminowany zostaje ucisk na uda, który przy wielogodzinnej pracy jest bardzo uciążliwy.

W foteliku zaprezentowanym na zdjęciu uda są podparte, ale nie ma na nie ucisku. Jest to tzw. pozycja półstojąca. Fotelik ma szorstką tapicerkę, dzięki której unikamy ześlizgiwania się z fotelika, a bezszwowa tapicerka zapewnia łatwe dbanie o higienę i zadowoli Sanepid. (PR)