Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Radiografia cyfrowa to zestaw urządzeń służących do uzyskania obrazu RTG na monitorze komputera, bez konieczności użycia klasycznego filmu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zdjęcie wyświetlane jest natychmiastowo, bez przeprowadzania procesów chemicznych. Możliwa jest również jego dalsza cyfrowa obróbka mająca na celu pozyskanie dodatkowych informacji diagnostycznych, zachowywanie go na różnych typach nośników, drukowanie lub wysyłanie drogą elektroniczną.

Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej, wynikającą z wysokiej czułości, jest redukcja do nawet 80- 90% dawki promieniowania, jaką otrzymuje pacjent. Główną zaletą nowego aparatu do radiowizjografii firmy Gendex GXS-700 jest przede wszystkim brak stacji dokującej. Ponadto obraz jest wychwytywany przez czujnik (sensor) CMOS i przekazywany bezpośrednio do komputera. Dzięki temu uzyskujemy lepszą rozdzielczość otrzymywanych zdjęć.

Sensor został wykonany z nowego, bardziej miękkiego materiału. Jest zaokrąglony, dopasowujący się do kształtów anatomicznych jamy ustnej pacjenta. System współpracuje z Microsoft Windows 7. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA