Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa lata temu na targach Krakdent firma Amadar zaprezentowała unit A-dec 300. W tym roku w Krakowie swoją premierę będzie miał kolejny model amerykańskiej firmy – A-dec 200. W odróżnieniu od modelu 300, dwusetka skonstruowana jest w systemie podawania rękawów od dołu. Jest to dość nowatorska konstrukcja, bowiem większość polskich lekarzy używa unitów z rękawami podawanymi od góry. Ale na Zachodzie Europy jest inaczej.

 

Projektując unit przede wszystkim miano na uwadze komfort lekarza i możliwości pracy w najbardziej ergonomicznej pozycji. Bo ergonomia stała się znakiem firmowym firmy A-dec. Komfort pacjenta zapewnia miękka, bezszwowa tapicerka i przegubowy, podwójnie łamany zagłówek fotela. Fotel ma zaprogramowane cztery pozycje fotela, które pozwalają szybko i precyzyjne pozycjonować pacjenta. Lekarz powinien docenić dużą i stabilną tacę, dzięki której wszystkie materiały do zabiegu są zawsze pod ręką.

Lampa zabiegowa ma głowicę ustawianą w trzech płaszczyznach. Pozwala na precyzyjne uzyskanie równomiernego oświetlenia, właściwego kontrastu i dobrej widoczności. Spluwaczka została wykonana z materiału odpornego na plamy. Jest obrotowa, a teleskopowe ramię asysty, panel dotykowy sterujący pracą fotela, lampy i spluwaczki zapewniają wygodę pracy stomatologowi, jeśli pracuje nawet bez asysty. Panel lekarza został tak zaprojektowany, aby w przyszłości można było dodawać lub wymieniać nowy osprzęt. Sprzedażą unitów A-dec 200 w Polsce zajmuje się firma Amadar. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA