Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Septodont kupił od grupy Dentsply International firmę DLA produkującą znieczulenia stomatologiczne. Firma DLA ma swoją siedzibę w mieście Catanduva, San Paulo w Brazylii. Dzięki tej transakcji Septodont stał się wiodącym światowym producentem środków znieczulających stosowanych w stomatologii. Zdolnosci produkcyjne firmy szacowane sa na ponad 500 milionów ampułek znieczuleń rocznie.

 

- Naszym najbliższym celem jest zapewnienie wszystkim klientom sprawnej i przebiegającej bezproblemowo obsługi w okresie łączenia obu firm: wszystkie transakcje będą przebiegać jak do tej pory. W dłuższej perspektywie czasowej zamierzamy dokonać inwestycji w nową firmę poszerzając ofertę jej produktów wykorzystując potencjał zespołu pracowników zatrudnionych w Catanduva - powiedział Paul Mondock, Prezes Septodont na obszar obu Ameryk.

Jest to już druga akwizycja zrealizowana przez Septodont na rynku brazylijskim.  W 2014 Septodont zakupił grupę TDV z siedzibą w mieście Pomerode, w stanie Santa Catarina w Brazylii, a wraz z obecną inwestycją planuje wzmocnić swoją pozycję rynkową w rejonie Ameryki Łacińskiej i poza nią.