Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

18269378 xxlMinisterstwo Zdrowia wydało komunikat, z którego wynika że w niektórych powiatach pojawią się dodatkowe restrykcje w związku z występowaniem tam większej liczby zakażeń koronawirusem. Powiaty, w których sytuacja jest najtrudniejsza, zostaną podzielone na dwie strefy – czerwoną i żółtą.


W tej pierwszej będzie obowiązywał nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, zakaz organizacji kongresów i targów oraz wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności, a w gastronomii zostanie ustanowiony limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe. Podobnie będzie w kościołach, dodatkowo będzie obowiązywał tam limit stu pięćdziesięciu osób na zewnątrz. W tej strefie nie będą działać siłownie i kina, parki rozrywki ani sanatoria. Na weselach i imprezach rodzinnych będzie obowiązywał limit do maksymalnie pięćdziesięciu osób, a w transporcie publicznym pięćdziesiąt procent miejsc siedzących musi być pusta. W strefie żółtej obostrzenia będą łagodniejsze.
W ankiecie przyjęcia pacjenta do gabinetu, powinien zatem znaleźć się punktz pytaniem – czy przebywał/a Pan/i w ostatnich dwóch tygodniach w sferze czerwonej lub żółtej?