Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówBrytyjscy dentyści, którzy mają podpisany kontrakt z NHS mogą być przeniesieni, by wspierać walkę z pandemią COVID-19 - poinformowało BBC News. Kontrakty dentystów zostały wcześniej zmienione. Spowodowało to, że lekarze, którzy odmówią pracy mogą zostać pozbawieni pieniędzy wynikających z kontraktu.

Takie przesunięcie powinno być przeprowadzane tylko na zasadzie dobrowolności – tak decyzje skomentowało British Dental Association (BDA). Przedstawiciele organizacji podkreślają jednak, że dentyści są gotowi wesprzeć wysiłki w walce z pandemią, jednak stowarzyszenie poprosiło o wzmożoną ochronę specjalistów pracujących w warunkach narażających ich zdrowie. W Wielkiej Brytanii zawieszono wykonywanie zabiegów stomatologicznych, które nie wymagają pilnej interwencji.
Czy w Polsce pojawią się podobne regulacje? Bardzo możliwe. Po internecie krążą skany pism kierowanych przez wojewodów do Okręgowych Izb Lekarskich z prośbą o wyznaczenie lekarzy dentystów do walki z koronawirusem. Na razie są to prośby.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA