Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak plasują się ceny zabiegów stomatologicznych i implantologicznych w Polsce w porównaniu do krajów Unii Europejskiej oraz na świecie? Na portalu WorldDental.org można znaleźć porównanie cen zabiegów stomatologicznych w różnych krajach.

W Polsce leczenie stomatologiczne i implantologiczne jest najtańsze w Europie. Trudno się więc dziwić, że przyjeżdżają do nas pacjenci z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Skandynawii, a nawet z USA. Najdroższe leczenie stomatologiczne i implantologiczne jest w Wielkiej Brytanii. Wkręcenie implantu na wyspach jest cztery razy droższe niż w Polsce. Kosztuje to tam ok. 15 tys. zł.

Porównując najprostsze zabiegi tez się okazuje, że u nas jest dużo taniej. Wypełnienie ubytku w Wielkiej Brytanii średnio kosztuje 156 euro, w Polsce tylko 18 euro. Leczenie stomatologiczne jest bardzo drogie również w Stanach Zjednoczonych. Trzeba za nie zapłacić 70 proc. więcej niż w Polsce.

Nasze ceny są najniższe w Europie, nawet niższe niż w Turcji. Pomimo tego, że Polscy stomatolodzy pracują na takim samym sprzęcie, mają takie same materiały, implanty, czy warunki pracy, swoją pracę wyceniają wiele taniej. Oczywiście koszty zakupu materiałów czy sprzętu w całej Europie są podobne. Jednak w krajach takich jak: Wielka Brytania, Szwecja, czy Niemcy 70 proc. ceny jaka płaci pacjent to koszt robocizny. Dlatego ponad 40 proc. „medycznych” podróży do Polski jest związanych z leczeniem zębów. Obcokrajowcy przyjeżdżający do naszego decydują się przede wszystkim na kosztowne zabiegi protetyczne, implantologiczne czy estetyczne, np. porcelanowe licówki, zostawiając u polskich dentystów nawet kwoty 25 do 50 tys. Euro.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA