Badania naukowe
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ozon w stomatologiiNaukowcy z Indii są przekonani, że terapia ozonowa może znaleźć ogromne zastosowanie w stomatologii. Jako potwierdzenie wskazują niewiarygodny potencjał utleniający, który można wykorzystać na wszystkich powierzchniach.

Ogromnie istotna jest również zdolność przedostawania się nawet do trudno dostępnych tkanek i przestrzeni – z uwagi na gazową postać ozonu. Jest także wiele dodatkowych korzyści z jego stosowania: poprawia krążenie, pobudza metabolizm tlenu, zaburza metabolizm guzów i zabija mikroorganizmy chorobotwórcze. Ma również szerokie spektrum właściwości - od przeciwdrobnoustrojowych, immunostymulacyjnych, przeciwbólowych, po działanie odtruwające, bioenergetyczne i biosyntetyczne.
Indyjscy uczeni są przekonani, że ozon ma ogromne szanse na to, aby stać się jednym z najczęściej wykorzystywanych środków leczniczych w zabiegach stomatologicznych i medycznych. Część polskich ekspertów już sukcesywnie stosuje leczenie ozonem. Trudne do wyleczenia zapalenie miazgi i tkanek przyzębia, może być ono spowodowane przez kilka rodzajów patogenów. Ważne, by brać pod uwagę ewentualną oporność bakterii na antybiotyki, dlatego warto stosować dodatkowe leczenie przeciwbakteryjne ozonem.

Dowiedz się więcej.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA