Profilaktyka
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarze i lekarze dentyści ze Szczecina mają konkretne rady dotyczące postanowień noworocznych. Wystosowali specjalny apel na nowy rok: „Najlepsze postanowienie noworoczne, jakie można przyjąć na przywitanie roku 2024, to zaplanowanie wizyt profilaktycznych oraz lepsza troska o nasze zdrowie”.

Wizyty profilaktyczne jako postanowienie noworoczne

– Postanowienia noworoczne to miły akcent, który pomaga nam wejść w kolejny rok z zamierzeniami, że będziemy bardziej o siebie dbać. Najlepszym prezentem, jaki możemy sobie zrobić, są badania profilaktyczne oraz wizyta choćby u dentysty, okulisty, dietetyka czy rutynowe badania krwi. Proste, ale regularne badania mogą nas uchronić przed wieloma chorobami – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Medycy apelują jednocześnie, aby korzystać z możliwości darmowych badań profilaktycznych i regularnie odwiedzać lekarzy rodzinnych czy lekarzy dentystów.

– Profilaktyka daje nam szansę na szybkie wykrycie wielu zmian i unicestwienie ich, zanim staną się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia – podkreślają w swoim apelu.

Wykonanie podstawowych badań to idealne postanowienie noworoczne

– To nie jest banał, tylko ważny temat, o którym musimy mówić tak często, jak to tylko możliwe. Idealne postanowienie noworoczne to postanowienie o szybkim pójściu do lekarza i lekarza dentysty wykonaniu podstawowych badań. Chodźmy do lekarzy regularnie, nawet gdy nie czujemy się źle. Nasze zdrowie jest w stanie zabezpieczyć tylko profilaktyka – podkreśla Michał Bulsa.

Jednocześnie lekarze zwracają uwagę, że panie powinny koniecznie wykonać cytologię i mammografię, a panowie badania urologiczne i badania PSA. Lekarze w swoim apelu podkreślają również, że ważne są także standardowe postanowienia takie jak schudnę, będę ćwiczyć, przejdę na zdrową dietę i rzucę nałogi.

– Standardowe postanowienia noworoczne (...) również są pozytywne dla naszego zdrowia i także należy je wprowadzać w życie, tak szeroko jak tylko jest to możliwe – piszą w apelu.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Postanowienia noworoczne: wizyty profilaktyczne

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA