Wiadomości

10 maja 2023 roku po godz. 12:00 nastąpiło uroczyste otwarcie wspólnego showroomu stomatologii cyfrowej (Digital Dentistry Showroom) firm Kavo i Planmeca. Nowoczesna sala pokazowa, mieszcząca się w dawnym warszawskim salonie Kavo, została całkowicie odnowiona. Obecnie tworzy ona profesjonalistom stomatologicznym dobrą okazję do zapoznania się z portfolio obu firm, w tym z wieloma obecnie prezentowanymi innowacjami.

Po rozpoczynających uroczystość otwarcia krótkich przemówieniach, w językach angielskim i polskim, wygłoszonych przez prezesa i założyciela Grupy Planmeca Heikki Kyöstilä oraz przez szefów obydwu firm na Polskę – Piotra Dąbrowskiego (dyrektora sprzedaży i serwisu Planmeca Poland) i Katarzynę Gisman (członka zarządu Kavo Dental Poland i regionalnego dyrektora sprzedaży Kavo EE), nastąpiło wspólne przecięcie wstęgi przez tę trójkę zarządzającą. Po tym akcie szefowie firm oznajmili, że salon pokazowy stomatologii cyfrowej (mieszczący się przy al. Jana Pawła II w Warszawie) został oficjalnie otwarty i udostępniony dla wszystkich zainteresowanych współpracą z obydwoma firmami.

W swoim przemówieniu dyr. Piotr Dąbrowski powiedział m.in., że nowo otwarta sala pokazowa jest stworzona dla aktualnych i przyszłych użytkowników i dystrybutorów sprzętu Kavo i Planmeca. Celem tej sali ma być udostępnienie najnowszych innowacyjnych rozwiązań obydwu firm, tak aby wszyscy zainteresowani, aby każdy lekarz dentysta, każdy radiolog i każdy protetyk mógł przyjść, zobaczyć, zapoznać się i skorzystać z prezentowanego tam sprzętu.

W nowej sali pokazowej, w dniu otwarcia, odwiedzający mogli zapoznać się zarówno ze sprzętem Kavo (unitami dentystycznymi, instrumentami oraz niedawno zaprezentowaną nową linią urządzeń rentgenowskich), jak i z cyfrowymi urządzeniami Planmeca (unitami dentystycznymi, aparatami rentgenowskimi, sprzętem CAD/CAM i oprogramowaniem Romexis).

W salonie, tego dnia, można było więc zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt obydwu firm, w tym m.in.:

  • aparaty tomograficzne CBCT Planmeca, z aparatem Viso G7 na czele, który charakteryzuje się innowacyjnym sposobem pozycjonowania pacjenta i posiada szeroki zakres obrazowanych obszarów;
  • linię technologiczną systemów CAD/CAM;
  • frezarkę gabinetową do frezowania na sucho i na mokro PlanMill 35 (zupełną nowość, która została pokazana po raz pierwszy w Europie na targach IDS w Kolonii kilka tygodni temu);
  • bardzo udaną drukarkę dentystyczną Creo C5;
  • skaner Emerald S, charakteryzujący się niezwykle dokładnym  i jednocześnie bardzo szybkim skalowaniem wewnątrzustnym, a także jego „brata bliźniaka” (jak to ujął dyr. Dąbrowski) skaner firmy Kavo, różniący się od swojego „brata” z Planmeci tylko kolorem;
  • dwa unity Planmeca linii Compact oraz uznane unity firmy Kavo;
  • można też było zapoznać się z wszechstronnym i uznanym już oprogramowaniem Romexis, które spina gabinet stomatologiczny, klinikę radiologiczną i pracownię protetyczną w jedną cyfrową całość, i co istotne spina nie tylko urządzenia firmy Planmeca czy Kavo, ale też urządzenia wielu innych firm z branży, a już niedługo oprogramowanie to będzie wzbogacone także o sztuczną inteligencję, co zaznaczył w swoim przemówieniu dyr. Dąbrowski.

Nowo otwarty salon pokazowy Planemca i Kavo umożliwi wszystkim osobom z branży, zainteresowanym nowym sprzętem obu firm, sprawdzenie i wypróbowanie szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań dentystycznych. Stałą tendencję firmy do innowacji podkreślił w swoim przemówieniu dyr. Dąbrowski – „firma Planmeca od wielu lat przynajmniej 10 proc. swojego obrotu rocznego przeznacza na badania i rozwój”. Mówił o tym wcześniej również prezes Kyöstilä – „KaVo i Planmeca podzielają pasję do rewolucyjnych technologii i zaangażowanie w zapewnianie klientom najwyższej jakości obsługi. Nowy wspólny salon pokazowy w Warszawie wzmacnia nasze podejście do rynku i oferuje dentystom w Polsce szansę bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi cyfrowymi innowacjami dentystycznymi oraz branie udziału w wysokiej jakości szkoleniach praktycznych, aby jak najlepiej wykorzystać swój sprzęt i oprogramowanie”.

Nowy salon, oprócz części wystawowej, ma na celu zapewnienie także, co powyżej podkreślił prezes całej Grupy, zaplecza warsztatowego i stworzenie warunków do praktycznych szkoleń dla obecnych i przyszłych użytkowników sprzętu obydwu firm. Zaznaczyła to także w swoim przemówieniu na otwarciu salonu Katarzyna Gisman, szefowa Kavo, mówiąc – „Moje serce z tym miejscem jest związane od ponad 12 lat. I kiedy otwieraliśmy to biuro 12 lat temu, ze zdecydowanie mniejszą salą pokazową, inaczej zorganizowaną, marzyliśmy o tym, żeby przyjeżdżali tutaj nasi klienci, nasi partnerzy, spotykali się z nami, uczestniczyli w kursach, uczestniczyli w praktycznych kursach i myśleliśmy, że jest to tylko marzenie. Marzenie się spełniło”. Szefowa Kavo zaprosiła wszystkich zainteresowanych do udziału w kursach, które będą tu organizowane.

Były także podziękowania dla zespołu Kavo za wszystkie lata wspólnej pracy i słowa pełne nadziei na przyszłość, że Kavo i Planmeca, będąc teraz razem w Planmeca Group, będą teraz się rozwijać i będą działali wspólnie w dobrym kierunku, we wspólnym budowaniu przyszłości.