300 Light Banner 600x100NGDS

100ngskj

dentamed NGS600x100

erekawice

SPIS TREŚCI POSZCZEGÓLNYCH WYDAŃ NOWEGO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO
loading...

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNowe prawa pacjenta
11 maja 2017 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Wprowadzone zmiany nie wzbudziły istotnego zainteresowania w świecie medycznym (portalach medycznych, czy świecie lekarskim), jednak w sposób istotny wpływają one na funkcjonowanie placówki, wymuszając jednocześnie dostosowanie się do nowych wymogów.

Zmiany w jamie ustnej w przebiegu chorób endokrynologicznych
Jama ustna to jedno z miejsc, gdzie manifestują się objawy wielu zaburzeń hormonalnych. Dokładne badanie podmiotowe i przedmiotowe przy znajomości tych symptomów może przyczynić się do szybszego rozpoznania i skierowania pacjenta do endokrynologa. Niezmiernie ważne jest wdrożenie leczenia na jak najwcześniejszym etapie choroby, tak aby zatrzymać nieodwracalne w skutkach zniszczenia i poprawić jakość życia pacjenta.

Felieton: CEDE 2017. Praktyczna ściąga dla uczestników
W tym roku CEDE (14-16 września) to nie tylko wystawa w czterech pawilonach, ale także trzydniowy kongres naukowy. Obydwa wydarzenia kryją w sobie setki (nie, to nie pomyłka) powodów, aby przyjechać do Poznania. Liczba planowanych nowości zobowiązuje uczestników do uważnego zapoznania się z programem tegorocznej edycji.


SZKOŁA OKLUZJI

Co możemy osiągnąć? Korzyści dla pacjenta i lekarza. Projektowanie uśmiechu

Lampy polimeryzacyjne
Wraz z rozwojem nowych technologii oraz technik pracy i zaleceń, których celem jest wdrażanie minimalnie inwazyjnych procedur
DLA maksymalnego zachowania naturalnychtkanek zębów, intensywnie od wielu lat rozwija się stomatologia adhezyjna. Okazuje się, że właściwa polimeryzacja materiałów ma kluczowy wpływ na jakość wykonanej odbudowy.

Drukowanie 3D – recepta na wszelkie problemy?
Alternatywą dla powszechnie znanej technologii CAD-CAM, która na dobre już zagościła w stomatologii, jest proces drukowania 3D. Łatwiej i taniej jest bowiem spajać ze sobą niż frezować i oddzielać nadmiar materiału. Do spajania potrzebna jest mniejsza ilość energii, nie powstają odrzuty ze sfrezowanych materiałów i wreszcie nie trzeba używać frezów. Wydaje się, że jest to przyszłość stomatologii, w szczególności protetyki.