300 Light Banner 600x100NGDS

100ngskj

dentamed NGS600x100

Niemal połowa osób po 35 roku życia nie ma pełnego uzębienia. To wynik tego, że zbyt rzadko odwiedzamy gabinety dentystyczne. Wiele osób boi się dentystów przede wszystkim ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości. Coraz częściej pacjenci zwracają uwagą na nie tylko przebieg wizyty i podejście lekarza, lecz także na wyposażenie gabinetu i oferowane usługi. Łączenie się małych gabinetów w sieci daje im większe szanse na ich rozwój i umożliwia inwestycje w nowe technologie.

 

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówChoroby jamy ustnej mogą wpływać na każdy aspekt życia, poczynając od relacji interpersonalnych, poprzez pewność siebie w szkole lub pracy, aż po czerpanie przyjemności ze spożywanych posiłków. Mogą nawet prowadzić do izolacji społecznej i unikania kontaktów towarzyskich lub publicznego uśmiechania się z obawy przed oceną stanu uzębienia lub higieny jamy ustnej. Choroby jamy ustnej, do których należą między innymi schorzenia dziąseł, zwiększają ryzyko cukrzycy, chorób serca, raka trzustki i zapalenia płuc. Dlatego dbałość o higienę jamy ustnej ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu jej funkcji i zachowaniu ogólnego stanu zdrowia.

Protetycy alarmują, osoby z niepełnym uzębieniem poprzez nieprawidłowe rozdrabnianie pokarmów mają spore problemy z układem trawiennym, często skarżą się na uciążliwe bóle głowy, szyi, trzaski w stawach, szumy uszne i zgrzytanie zębami. Do tego dochodzą także defekty estetyczne, bo skóra i mięśnie twarzy z powodu braku podparcia na zębach, brzydko się zapadają, tworzy się tzw. odwrotny uśmiech, pogłębiają się bruzdy wargowe i powstają zajady.

zahnreinigung 1514693 1280Bez wątpienia wybór dobrego stomatologa wcale nie jest taką prostą sprawą, coraz trudniej jest go znaleźć. Musi to być zarówno doskonały fachowiec, który idealnie będzie leczył nasze zęby, jak i powinien przy okazji stwarzać obok siebie dobrą atmosferę. Osoba przychodząca do gabinetu jest zobligowana do tego, żeby mu w pełni zaufać. Nieodpowiednie podejście do nich będzie skutkowało przede wszystkim zniechęceniem oraz sprawi, że będziemy starać się unikać kolejnych wizyt, a to nie jest dobre posunięcie. Stomatolog i jego praca.

 

ladengoraKażdy z nas marzy o pięknym, zdrowym i lśniąco białym uśmiechu, który dodaje nie tylko urody, ale i pewności siebie. Jednak nie każdego natura obdarzyła tak hojnie, by bez „pomocy”, mógł się cieszyć uśmiechem gwiazdy filmowej. I tu z pomocą przychodzą gabinety stomatologiczne.

teeth-1670434 640Stomatologia jest obecnie bardzo popularną i rozwiniętą dziedziną medycyny. Praktycznie każdy człowiek korzysta przynajmniej od czasu do czasu z jej osiągnięć, więc wszystkie takie usługi siłą rzeczy cieszą się dużym wzięciem. Ponadto rynek pracy ciągle poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do zajmowania się tą dziedziną. Powinny o tym wiedzieć szczególnie osoby młode, które po skończeniu liceum chcą szukać ciekawego kierunku, w którym można się kształcić.

gabinet-stomatologiczny-w-warszawieMimo tego, że w Warszawie wcale nie brakuje dobrych stomatologów, to jednak nie jest łatwo go znaleźć. Szukając takiej osoby możemy nawet stracić wiele godzin, stykając się z reklamami i stronami internetowymi, które oprócz obietnic nie gwarantują nic więcej. Dlatego więc przy poszukiwaniu stomatologa w Warszawie trzeba dokładnie przyjrzeć się zarówno stronie internetowej, jak i również poczytać opinie na specjalistycznych forach lub różnego typu serwisach. Oczywiście to zajmie nam trochę czasu, jednak potem możemy sobie oszczędzić zarówno rozczarowania jak i pieniędzy. Trzeba wyszukiwać jak najwięcej informacji pochodzących z różnych źródeł.

wzdeciaKażdy zna to uczucie – rozpieranie w brzuchu, czasami bolesne skurcze, ”wypsnięty” brzuch. Są to objawy wzdęć, czyli nagromadzenia nadmiernej ilości gazów w jelitach. Jak wyeliminować ten nieestetyczny objaw?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPolacy coraz częściej biorą kredyty, by leczyć zęby. Firma Medical Finance Group posiadająca w swojej ofercie produkt MediRaty informuje, że 52,5 procenta udzielonych przez nią pożyczek na procedury medyczne to właśnie pożyczki na leczenie stomatologiczne.

5148315 sChoć stomatologia należy do jednych z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, a współczesne metody leczenia przeniosły się na zupełnie inny, dawniej nieosiągalny poziom, to wciąż można spotkać wiele, pseudonaukowych mitów stomatologicznych. Co gorsza, w znaczący sposób, wpływają one nie tylko na nasze zachowania i nawyki, ale i na stan naszych zębów. Wspólnie z lek. stom. Adrianną Badorą, postanowiliśmy rozprawić się z pięcioma najpopularniejszymi mitami stomatologicznymi.

loading...