300 Light Banner 600x100NGDS

100NGS

Aby odzyskać piękny biały uśmiech, nie wystarczy zdecydować się na wstawienie implantów zębowych. Bardzo ważna jest właściwa higiena czyli to, w jaki sposób będziemy dbać o nasze trzecie zęby.

 

Czym są implanty?

Zadbane i pełne uzębienie to nasza najlepsza wizytówka. Dlatego, gdy dochodzi do zniszczenia zębów czy ich utraty, staramy się szybko i skutecznie zatuszować ten niewygodny defekt. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: sztuczną protezę lub implanty. Obecnie można zauważyć znaczne zainteresowanie, tą drugą metodą. Czym właściwie są implanty? To nic innego jak tytanowe śruby wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy w miejscu ubytku zębowego. Po upływie 4-6 miesięcy i zrośnięciu śrub z kością, następuje nałożenie pełno ceramicznej korony. W ten sposób powstaje „sztuczny ząb”, który spełnia wszystkie pełnione przez naturalne zęby funkcje.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Osoby, które skorzystały takiego rozwiązania, na przykład sięgając po usługi krakowskiej esclinic, chwalą sobie jego wszechstronność. Podkreślają, że ich sztuczne zęby sprawują się identycznie co naturalne. Pozwalają im normalnie jeść, szczerze się uśmiechać a także swobodnie mówić. Jednym słowem podnoszą zdecydowanie komfort ich życia i przywracają zadowolenie z niego. Jest to możliwe, gdyż specjaliści z esclinic specjalizują się również w rekonstrukcji uzębienia. Dbają przy tym, aby wstawiane implanty przypominały jak najbardziej naturalne zęby. Wiecej informacji na oficjalnej stronie: http://esclinic.pl/implanty-krakow/

Jak dbać o swoje trzecie zęby?

Aby wstawione sztuczne zęby, jak najdłużej pełniły swoje funkcje, a jednocześnie zachwycały estetyką, należy o nie odpowiednio dbać. Nie wystarczy tu zwykłe codzienne szczotkowanie zębów. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu rana po wszczepieniu implantu wymaga bardzo delikatnego traktowania. Wskazane jest tu używanie bardzo miękkiej szczoteczki. Nie bez znaczenia jest też wybór pasty do zębów: najlepsza jest pasta o bardzo silnych bakteriobójczych właściwościach. należy też stosować żele bakteriobójcze oraz przepisane przez lekarza specjalne płukanki. Po upływie co najmniej 14 dni, wprowadzamy standardową procedurę dbania o zęby, koncentrując się przede wszystkim na umiejętnym i dokładnym oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych. W tym wypadku zaleca się używanie nici dentystycznych. Gdy na implantach pojawi się już korona, wówczas należy dodatkowo sięgnąć po irygator wodny. Pozwoli on na dokładne oczyszczanie powierzchni zębów oraz dziąseł z miękkich osadów, które są przyczyną pojawiania się kamienia.

Podsumowując, aby nasze trzecie zęby, jak najdłużej spełniały swoje zadanie czyli cieszyły oczy, a przy tym zastępowały z powodzeniem zęby naturalne, musimy umiejętnie o nie zadbać. Ważna jest tu staranność oraz systematyka. Aby upewnić się, czy rzeczywiście właściwie dbamy o nasze trzecie uzębienie, warto dbać o systematyczne kontrole.