Fot. TFP Vitrolive

Medycyna ogólna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Walka z niepłodnością może być trudna i pełna wyzwań dla par pragnących założyć rodzinę. Dla tych, którzy poszukują wsparcia i skutecznych rozwiązań, klinika TFP Fertility Vitrolive w Szczecinie oferuje kompleksowe podejście i specjalistyczne metody leczenia, które ułatwią spełnienie marzeń o rodzicielstwie.

Co warto wiedzieć o klinice TFP Fertility Vitrolive w Szczecinie?

Klinika TFP Fertility Vitrolive w Szczecinie to miejsce, gdzie spełniają się marzenia o macierzyństwie i ojcostwie. Zespół profesjonalistów podejmuje się leczenia niepłodności zarówno za pomocą standardowych terapii farmakologicznych, jak i zaawansowanych technik wspomaganego rozrodu, takich jak leczenie in vitro. Podejście do pacjentów w klinice jest indywidualne i dopasowane do ich potrzeb oraz możliwości, a każda para może liczyć na kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia. Wybitni specjaliści, lekarze, pielęgniarki, embriolodzy i psychologowie łączą swoje wysiłki, by pomóc w pokonaniu trudności związanych z niepłodnością.

Metody leczenia niepłodności w klinice TFP Vitrolive w Szczecinie

Klinika TFP Vitrolive w Szczecinie oferuje szeroki zakres nowoczesnych metod leczenia niepłodności, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i sytuacji każdej pary. Należą do nich:

  • Inseminacja domaciczna (IUI) – to prosty zabieg, w którym odpowiednio spreparowane nasienie wprowadza się bezpośrednio do jamy macicy.
  • Zapłodnienie in vitro (IVF/ICSI) – polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety w warunkach laboratoryjnych. Klinika TFP Vitrolive oferuje także połączenie leczenia in vitro z metodą ICSI (docytoplazmatyczna iniekcja plemnika),

zwiększającą szanse na sukces leczenia.

  • Transfer mrożonych zarodków (FET) – zarodki, które nie zostały wykorzystane podczas procedury IVF, mogą być mrożone i przechowywane, aż do kolejnej próby zajścia w ciążę.
  • Diagnostyka preimplantacyjna zarodków (PGT) – to zaawansowana technika pozwalająca na wyselekcjonowanie zarodków wolnych od pewnych wad genetycznych przed implantacją, co przekłada się na zwiększenie szans na sukces leczenia.
  • Zachowanie płodności (Oncofertility) – klinika TFP Vitrolive oferuje także programy zachowania płodności dla osób, które ze względu na inwazyjne leczenie, takie jak chemioterapia lub zabiegi chirurgiczne, muszą odroczyć decyzję o rodzicielstwie na późniejszy czas.
  • Dawstwo gamet i zarodków – dla par, które nie mogą skorzystać z własnych gamet lub zarodków, klinika oferuje również możliwość skorzystania z komórek jajowych lub nasienia od dawców.

Skuteczność leczenia i sukcesy kliniki TFP Fertility Vitrolive

Jednym z najważniejszych wskaźników efektywności kliniki leczenia niepłodności TFP Vitrolive w Szczecinie jest liczba potwierdzonych ciąż klinicznych oraz liczba dzieci, które przyszły na świat dzięki zastosowanym terapiom. Klinika od początku swojego funkcjonowania pomogła w narodzinach kilku tysięcy dzieci, a 2000 z nich zostało poczętych dzięki procedurom inseminacji domacicznej oraz zapłodnieniu pozaustrojowemu. Co więcej, około 60% par doczeka się dziecka już po pojedynczym cyklu leczenia, co potwierdza wysoką skuteczność leczenia prowadzonego w klinice. Stały rozwój naukowy i badania kliniczne pozwalają na ciągłe doskonalenie procedur oraz dostosowywanie ich do zmieniających się potrzeb i oczekiwań pacjentów.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA