Doctor & Life
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

tissot1 minW Krakowie od ponad stu lat istnieje wyjątkowe miejsce. Wypełnione jest tajemniczymi przyrządami, lupami, śrubkami, miniaturowymi mechanizmami i dochodzącym zewsząd tykaniem zegarków. Od momentu powstania w 1899 roku należy do jednej rodziny pasjonatów i fachowców.

tissot2 minMiejscem tym jest zakład zegarmistrzowski przy ul. Szewskiej. Założony został przez Józefa Płonkę, który zdobywał fach w Tunisie, Paryżu i Genewie, a po powrocie do Galicji stał się najsłynniejszym krakowskim zegarmistrzem. Znakiem rozpoznawczym lokalu przy Szewskiej, powieszonym nad wejściem i widocznym z dala, uczynił zegar elektryczny (pierwszy w Krakowie!), przywieziony z Paryża. Rodzinny interes Płonków przetrwał zawieruchę drugiej wojny światowej i ekonomiczne kryzysy. I chociaż bywało trudno, bo nie zawsze przynosił dochody, działa nadal.

Kluczem do sukcesu jest połączenie doświadczenia i mozolnej, codziennej pracy. Gdyby jednak nie dodatek pasji, miejsce to nie miałoby tak wyjątkowego charakteru. O zegarkach nie mówi się tutaj jak o pospolitych przedmiotach. „Taki maleńki, ale ma duszę” – mawia obecny właściciel zakładu, Łukasz Płonka.

Przy Szewskiej naprawia się zegarki z przeszłością – pamiątki komunijne, zegarki należące do dziadków czy rodziców albo takie, które przypominają ważne momenty: zdaną maturę, pierwszą pracę, zakończenie studiów, narodziny dziecka. Można tutaj jednak kupić również czasomierze całkowicie nowe, w nowoczesnym designie i z najnowszymi funkcjami. W ofercie sklepu internetowego zakładu znajdują się między innymi ponadczasowe zegarki Tissot – http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Tissot-k30-0--.html.

TISSOT – PONAD 160 LAT RZEMIOSŁA

tissot3 minMarka Tissot, podobnie jak zakład przy Szewskiej, szczyci się długą historią. Założona została w małym szwajcarskim miasteczku w 1853 roku, początkowo działając jako niewielki sklep rzemieślniczy. Z biegiem lat i wypuszczaniem na rynek coraz bardziej innowacyjnych produktów – na przykład zegarków z kamienia czy drewna albo napędzanych energią słoneczną – rozrastała się aż do połączenia z Omegą, inną szwajcarską firmą, i utworzenia pierwszej szwajcarskiej spółki zegarmistrzowskiej.

Tissot posiada w swojej ofercie zarówno zegarki męskie, jak i damskie, na skórzanych paskach i stalowych bransoletach, ale i kieszonkowe czy wykonane z silikonu. Wyróżniają się wysoką jakością materiałów, które gwarantują wytrzymałość i niezawodność. Paski skórzane szyte są ze skór cielęcych zapewniających wygodę noszenia i odporność na przetarcia, bransolety natomiast wykonuje się ze stali chirurgicznej, nieuczulającej, nieulegającej korozji i nieprzebarwiającej się.

tissot4 min

Mechaniczne serce zegarków chroni koperta wykonana ze stali szlachetnej oraz mineralne lub szafirowe szkiełko, które zarysować można jedynie diamentem. Mechanizm napędzany jest energią baterii lub sprężyną nakręcaną rotorem. Baterię wymienia się zazwyczaj co trzy lata, rozwiązanie sprężynowe stanowi natomiast esencję zegarmistrzowskiej precyzji – wystarczy je nakręcić.

tissot5 min

Tissot proponuje zegarki w szerokiej gamie kształtów, wzorów i kolorów. Tarcze mogą być minimalistyczne z czytelnymi cyframi, wysadzane cyrkoniami lub prezentujące skomplikowane mechanizmy. Paski: skórzane, silikonowe lub parciane, kolorowe i wytłaczane, bransolety natomiast – klasyczne albo nowoczesne, złote i srebrne.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019